Formacioni më i mirë i muajit shkurt në La Liga, ka plot surpriza – [FOTO]

Megjithëse ‘i shkurtë’, muaji Shkurt ishte një muaj me mjaftë surpriza dhe ‘mrekullira’ të dhuruara si gjithmonë nga kampionati më i mirë në top 5 ligat europiane, La Liga.

E si gjithmonë, portali WhoScored që merret me statistikat e lojtarëve ka zgjedhur edhe këtë herë formacionin më të mirë të muajit në La Liga.

Megjithëse Barça ishte bindshëm më e mirë dhe po udhëheq në tabelë, vetëm Messi e përfaqëson skuadrën e Valverdes në këtë formacion që poashtu ka fituar çmimin si Lojtari më i Mirë i Muajit, gjithnjë sipas WhoScored.

FOTO

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *