Forma e Real Madridit, paralajmërim për Barcelonën!

Real Madridi po kalon ndoshta në formën më të dobët ndonjëherë në historinë e tyre. ‘Diskualifikimi’ nga 3 kompeticione në një javë nuk është shenjë e mirë për një ekip…

Siç raporton ‘md’, kjo gjë që po e kalon klubi madrilen është paralajmërin për të ardhmen e Barçës, për të cilën duhet filluar përgaditjet që nga tani!

Tema sillet rreth asaj se pas largimit të Cristianos, Real Madridi nuk ka gjetur ritmin e duhur dhe kjo ka qenë menaxhim i duhur i Florentino Perez…

Për këtë shkak, thuhet që edhe Barcelona duhet përgaditur për periudhën ‘post-Messi’, pasi situata e klubit blaugrana është më e vështirë. ‘Messi nuk është vetëm golashënues si Ronaldo, por ai është një ekip i tërë.’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *