Ferguson: ‘Olskjaer dhe Smalling kanë marrë mësim të mirë, Messi nuk ndalet’

Ish-trajneri legjendar i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson ka ngritur lartë nivelin e suulmuesit dhe liderit të Barcelonës, Leo Messit pas super performancës së mbrëmshme kundër Manchester Unitedit.

Messi ishte protagonist i ndeshjes dhe më meritori për kualifikimin e katalanasve, dhe i’u kundërpërgjigjë me vepra në fushë deklaratave që bën parakohe Olskjaer dhe Smalling rreth ndaljes së tij.

Gjithë këtë situatë, legjenda Ferguson e përmbledhi në pak fjalë duke shpresuar se tani më çdo kush ka marrë msim se Messi nuk ndalet me fjalë, por me vështirësi edhe në fushë.

“Olskjaer dhe Smalling kanë marrë mësim. Por jo vetëm ata, dhe të gjithë të tjerët. Messi nuk ndalet me fjalë, por vështirë të ndalet edhe kështu. Ai është i papërshkrueshëm,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *