Ferdinand parashikon ndeshjen: ‘0-1 për United, më pas..’

Në një intervistë të bërë sot, ish-mbrojtësi i Manchester United dhe tani analist i BT Sport, Rio Ferdinand, ka parashikuar ecurinë e ndeshjes së sontme…

Theks të veçantë ai i vendosi Leo Messit, ku u deklarua se ndeshja do të varet nga disponimi i argjentinasit… Nëse ai është në natën e tij, askush nuk mund ta ndalojë:

‘Zemra më thotë se Manchester do të kualifikohet, por mendoj se gjithçka varet nga ajo se çka do ofrojë Messi. Parashikoj një rezultat 0-1 deri në fund, ku më pas pres të shkojë në penalti’ – u shpreh Rio Ferdinand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *