El Clasicoja e dytë brenda javës, ja skema e Barçës – [FOTO]

Barcelona do të përballet sonte me fillim nga ora 20:45 në kuadër të xhiros së 26-të në kampionatin spanjoll, La Liga.

Katalanasit do të jenë mysafirë të Real Madridit sonte në Bernabeu në takimin që do të jetë pak a shumë mjaftë vendimtar për fatin e të dyjave skuadrave në kampionat.

Skuadra e Valverdes dëshiron të shkëputet edhe më shumë nga Reali dhe të lë me njëfarë mënyre jashtë gares. Formacioni zyrtar i Barcelonës: Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Arthur, Rakitic; Dembélé, Suárez, Messi. Stoli: Cillessen, Umtiti, Semedo, Vidal, Coutinho, Aleñá, Malcom.

FOTO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *