E fundit nga Madridi – lojtarët e klubit madrilen po i ‘tutet’ këtij lojtari!

Ousmane Dembele nuk luajti mirë në pjesën e parë të mërkurën, por në të dytën, ai e rimorri ritmin, kështu duke dhënë dy asistime: një për Suarez, dhe tjetrin për bashkëkombasin Varane, i cili shënoi kah goli i tij.

E përditshmja ‘sport’ thotë se kanë mësuar se në zhveshtoren Madridit qarkullojnë zëra të ‘frikës’ nga Ousmane Dembele, ku nga atje mendojnë se francezi do iu shkaktojë shumë ‘kokëdhimbje’ sonte…

Ndeshja e së mërkurës thuhet se ka çrregulluar planet e Solarit, pasi ai nuk din se te cili lojtarë të koncentrohet: tek Dembele, tek Suarez, apo tek Leo Messi, i cili gjithmonë ka dhënë spektakël në Bernabeu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *