E dini se çka ndodhi në një ditë si sot në vitin 2012!?

Kur fansat blaugran dëgjojnë vitin 2012, shumicës ndoshta iu kujtohet ndeshja e Champions kundër Leverkusen, në të cilën Messi ofroi spektakël…

Pikërisht, kjo ‘ngjarje’ e Messit dhe e asaj nate sot feston 7-vjetorin e saj. Argjentinasi u bë lojtari i parë që arrin një gjë të tillë në Champions, rekord i cili më pas u arrit edhe nga disa të tjerë…

Por, kujtojmë se ato 5 gola të Messit nuk e dërguan askund Barcelonën. Klubi blaugrana u eliminua nga Chelsea më pas, por gjithçka vijoi mirë për Messin, pasi ai përfundoi vitin me 91 gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *