Donika Kadaj Bujupi: ‘Ja pse Kurti nuk mund të bëhet kurrë si Haradinaj’ (VIDEO)

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi që ka qenë mbrëmë e ftuar në një emision politik ka treguar dallimet mes Albin Kurtit dhe Ramush Haradinajt.

Donika Kadaj Bujupi që kishte fatin që të ishte me një parti edhe me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin edhe me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur mbi të dy.

Ajo ka treguar se pse Kurti nuk mund të bëhet kurrë si kryeminstri Haradinaj në politikë.  JA VIDEO

“Kurti disa ideja i ka të mira, mirëpo i mungon vetbesimi dhe guximi. Ai kurrë nuk  kish mund me i përballu kësaj situate aktuale si kryeminstri Haradinaj,” tha ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *