Do mbeteni ‘gojë hapur, ja pse në fakt Bartomeu mungoi në El Clasico

Të gjithë jemi të vetëdijshëm se pak orë para ndeshjes u informua se presidenti Bartomeu do të mungojë në El Clasicon e së shtunës në Santiago Bernabeu.

U raportua se presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu mungoi në Bernabeu për El Clasicon e së shtunës për shkak të gripit, mirëpo e vërteta qëndron ndryshe, dhe kjo lidhet me merkaton, raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo.

E gjithë kjo për shkak se thuhet se Bartomeu ishte në një qytet të Spanjës në lidhje me një kalim të mundshëm në Barcelonë gjatë merkatos së ardhshme verore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *