Dallimi mes Messit si kapiten dhe Ramosit si kapiten!

Gjatë ndeshjes së mbrëmshme pamë mjaftë skema për t’a vërtetuar se cili meriton me të vërtetë të quhet kapiten mes Leo Messit dhe Sergio Ramosit.

Kapiteni i Barcelonës, Leo Messi, tregoi ‘fair play’ e tij teksa pasi kishte një përplasje me Coutinhon tregoi ‘fair play’ e tij duke u interesuar menjëherë për të.

Nga ana tjetër, Sergio Ramosi goditi Messin me ‘shpullë’ duke e hedhur në tokë dhe më pas pa nevojë filloi t’a ‘qortojë’ atë duke mos treguar mosprofesionalizëm.

Kaq mjaftoi për të parë dallimin mes dy kapiteneve të gjigantëve spanjoll dhe sjelljet e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *