Dembele në rolin e agjentit – jep sinjal për ardhjen e super-yllit!

Ousmane Dembele morri vëmendjen e fansave në momentin që ai komentoi në një fotografi të De Jong përpara se holandezi të konfirmohet si blaugran.

Që atëherë, francezi ka marrë epitetin si ‘agjent i fshehtë’ i cili vetëm jep sinjale për fansat e Barcelonës se cili lojtarë do të zbarkojë në Camp Nou së shpejti.

Së fundmi, Dembele ka bërë ‘follow’ Joao Felixin e Benficës, ndërsa ai ia ka kthyer të njejtin. Kjo nuk iu ka ikur gazetarëve spanjoll dhe ata e komentuan këtë gjë si mundësi që Felix të transferohet tek Barça gjatë verës, ndërsa Dembele është ndërmjetësuesi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *