De Jong tregon se çfarë iu kërkua kur nënshkroi me Barçën

Mesfushori i Ajaxit, që do i bashkohet Barcelonës gjatë merkatos verore pas përfundimit të sezonit, Frenkie de Jong është deklaruar një ditë para përballjes me Real Madridin në Champions League.

De Jong u përgjigjë në lidhje me atë nëse Barça ka komunikuar atë dhe i ka treguar se si do ta përballin presionin nga Real Madridi.

“Jo, nuk ka ndodhur një gjë e tillë. Mirëpo, gjatë nënshkrimit të kontratës, ata më thanë se duhet ta provojë që ta eliminojë Real Madridin nga Champions League,” tha holandezi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *