De Jong flet për përballjen e tij me Ronaldon!

Ajaxi dhe Juventusi është një nga përballjet interesante që u caktuan sot në shortin e hedhur në orën 12:00, një ndeshje e cila do përballë lojtarin më të ri të Barças dhe Cristiano Ronaldon.

Ka qenë Frenkie de Jong i cili në një intervistë të bërë së fundmi, ka komentuar këtë përballje mes gjigantit italian dhe atij holandez, ku theks të veçantë i vendosi Cristiano Ronaldos:

‘E pashë ndeshjen mes Atleticos dhe Juves, poashtu e pashë edhe 3-golëshin e Cristiano Ronaldos. Kur unë kam pasur 12 vjeç, Ronaldo veçmë ishte një nga lojtarët më të mirë në botë. Tani, do jetë interesante të përballem me të’ – u shpreh Frenkie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *