De Jong e paska tepruar, e çon Modricin ‘zhag’ nëpër stadium (VIDEO)

Frenkie de Jong siç duket është bërë ‘macë e zezë’ e Luka Modricit në ndeshjen e sontme mes Real Madridit dhe Ajaxit që po zhvillohet në kuadër të 1/16-ave të Champions Leagues.

Teksa pjesa e parë përfundoi në favor të Real Madridit me rezultat 2 – 0, De Jong dukej të ishte në super form dhe ai këtë e dëshmoi nga spektakli që dhuroi.

Teksa në një rast dribloi dhe i’u shmangë në mënyrë perfekte Viniciusit dhe Modricit, tani edhe njëherë Modricin e ka çuar ‘zhag’ në stadium.

VIDEO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *