Courtouis sot do të përballet me ‘macën e zezë’ të tij!

7Dita e sotme është e caktuar për El Clasicon e dytë të këtij sezoni në La Liga, ndërsa dy ekipet gjigante të kompeticionit do përballen për të dytën herë brenda 3 ditëve…

Tek ne, është bërë traditë që njëri portier të mbrojë në ligë dhe Champions, ndërsa tjetri në Kupë. Një gjë e tillë po ndodh edhe në Real Madrid, ku pas dy ndeshjeve të luajtura nga Keylor Navas, sonte në portë do jetë Courtouis…

E ky i fundit nuk do përballet vetëm me skuadrën blaugrane, por edhe me ‘macën’ e tij të zezë. Leo Messi i ka shënuar ‘9’ gola portierit belg dhe sigurisht që do dojë ta rrisë këtë numër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *