Çfarë po ndodh, Bartomeu ndryshon mendje: ‘Nuk do t’a blejmë këtë lojtar!’

Presidenti i klubit, Josep Maria Bartomeu në kordinim me antarët e tjerë të bordit kanë rënë dakord se transferimi i sulmuuesit të Eintracht Frankfurt, Luka Jovic të përjashtohet.

Sipas asaj që raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo, Barça është larguar nga gara për transferimin e Jovicit, pasi që atyre nuk po i pëlqen një lëvizje e tillë në këtë merkato verore.

Ata dyshojnë mbi atë se nëse ai mund të përshtatet me klubin katalanas dhe sa ka aftësi të luaj me një klub të tillë ku edhe presioni është lartë.

Madje, në këtë situatë ndikon edhe shuma jo e vogël qëd uhet paguar për shërbimet e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *