Alba dhuron asistim në mënyrë spektakolare (VIDEO)

Mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba ka qenë kyç në shënimin e golit hapës dhe golit të avantazhit të kombëtares spanjolle në ndeshjen që po zhvillojnë kundër asaj norvegjeze.

Alba nga këndi i majtë në mënyrë shumë të mençur e pasoi topin saktë në zonë ku gjendej edhe sulmuesi i Valencias, Rodrigo që më pas e konkretizoi rastin në gol.

Poashtu pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 1 – 0 në favor të spanjollëve, dhe tani veçse ka filluar pjesa e dytë e takimit në ndeshjen që po zhvillohet e vlefshme për kualifikimet e Europianit.

VIDEO

Leo Messi niset për në Barcelonë, ja si është gjendja e tij (VIDEO)

Leo Messi pas ndeshjs së mbrëmshme mes kombëtares argjentinase dhe kombëtares venezuliane që përfundoi me rezultat 3 – 1 në favor të këtyre të fundit tani më ka marrë rrugën për t’u rikthyer në Barcelonë.

Argjentinasi nuk do të shkojë në përballjen me Marokun pasi që do të ishte diçka që do t’i shkaktonte lodhje, teksa Barça gjendet në një fazë të rëndësishme të sezonit.

Duke pasur parasysh edhe problemet si mbingarkesa muslukore si dhe në ijë që kishte ditëve të fundit kanë rezultuar në atë që ai të vendosë të kthehet më herët nga pauza e kombëtareve.

VIDEO

Momenti kur Messi driblon 4 lojtarë të Venezules. (VIDEO)

Mbrëm është zhvilluar miqësorja ndermjet Argjentines dhe Venezueles, ku ndeshja u fitua nga Venezuela me rezultat 1-3.

Lionel Messi luajti 90 minuta të plota duke zhvilluar një super përformanc por nuk arriti të shënonte gol.

Messi kompletoj 10 driblime, gjithashtu krijoj 4 shanse për gol, por asnjëri prej tyre nuk u shëndërrua në gol nga bashkëlojtarët e tij. Gjatë pjesës së parë Messi arriti të driblonte plotë 4 lojtarë të Venezueles.

Pas ndeshjes Leo Messi u shpall lojtari më i mirë i ndeshjës me notën 8.4.

VIDEO

Courtois deshi të bëhet si Messi, por bën gafen e vitit. (VIDEO)

Mbrëm është zhvilluar ndeshja Belgjikë – Rusi e vlefshme për kualifikimet në EURO 2020, ku vendasit arritën fitore me rezultat 3-1.

Por portieri i Real Madridit, Thibaut Courtois bëri gafën e vitit 2019, gjatë minutës 16, portieri belg u mundua ti dribloj kundërshtarët rus por e pësoj me gol.

 

Ndërsa gjatë ndeshjes komentatori francez i ‘Bein Sport’ tha: ‘Me sa duket Courtois po e shikon shumë ndeshjet e Leo Messit dhe po mundohet të bëhet sikur ai.’

VIDEO

3 super aftësitë e Luka Jovicit si qendër sulmues! (VIDEO)

Tanimë të gjitha sinjalet dhe udhëzimet të çojnë në atë se Luka Jovic do të jetë lojtar i Barcelonës në merkaton e ardhshme verore dhe lideri i ri i pozitës së qendër sulmuesit.

Jovic mes ofertave që ka në tavolinë ka pranuar ta pranojë atë të Barcelonës dhe në paragrafin e më poshtëm ju sjellim cilësitë e tij më të mira në këtë pozitë:

Fillimisht, 21 vjeçari është i njohur për aftësitë e tij spektakolare për lëvizjet që bën brenda zonës. Më pas, ai ia del t’i evitojë nga vetja mjaftë mirë mbrojtësitë në situata të sikletshme, duke mos harruar se është edhe ‘finisher’ perfekt dhe i qetë para portës.

VIDEO

Të rinjët e Barças i japin leksion Real Madridit në El Clasico. (VIDEO)

Barcelona është duke dominuar kundër Real Madridi pothuajse në çdo sport, pas fitorëve në El Clasico këtë sezon, Barcelona i mposhti ata edhe në basketboll para disa ditësh.

Ndërsa tani grup moshat u10 të Barcelonës kanë mposhtur skuadrën e Real Madridit me rezultat 6-0 në El Clasico.

Gjithashtu duhet cekur se shkolla e futbollit të Barcelonës ‘La Masia’ është njëra ndër akademit më të suksesshme në histori të futbollit.

Nga kjo shkollë kanë dalur lojtarë si Messi, Xavi, Iniesta, Busquets e shumë të tjerë.

VIDEO

Messi habitet, harron si të bëj ushtrimin (VIDEO)

Siç duket ka ndodhur një moment qesharak dhe në njëfarë mënyre edhe i ‘pakëndëshëm’ për sulmuesin e Barcelonës, Leo Messin gjatë stërvitjes së djeshme me kombëtaren argjentinase.

Teksa ata po praktikonin një lloj ushtrimi, ku kryesisht lidhej me topin dhe me forcën fizike, Messi në një moment gaboon në një lëvizje dhe faktikisht ngattërron rrjedhojën e ushtrimit.

Mirëpo, ai këtë e mori me sportivitet dhe në mënyrë ‘hajgare’, pasi që pas kësaj u qesh së bashku me bashkëlojtarët tjerë. Për më shumë, jau sjellim viideon e më poshtme mbi këtë:

VIDEO

Barça e mposhtë Realin me rezultat 6 – 0 edhe me të vegjëlit (VIDEO)

Barcelona ka mposhtur Real Madridin sot edhe në kuadër të kampionatit të grupmoshave U10 vjeçare, duke treguar edhe njëherë dominimin që kanë mbi kampionatin spanjoll dhe ndaj rivalit të tyre, Barcelonës.

Skuadra e Barcelonës e mposhti Real Madridin me rezultatë të thellë prej 6 – 0.

Kujtojmë se Barcelona e mposhti edhe kështu tre herë këtë sezon.

Videon e golave të shënuar ekskluzivisht e inçizuar nga kamerat e klubit jau sjellim në viideon e më poshtme:

VIDEO

Chelsea ‘thumbon’ Messin për golin ndaj Betis. (VIDEO)

Pas golit të Lionel Messit kundër Real Betis ka pasur rragime të shumta nga persona të ndryshëm në botën e futbollit.

Një ndër ata është edhe klubi i Chelseas, londinezet kanë thumbur lojtarin argjentinas në rrjetin social Twitter.

“Para Leo Messit, ishte Frank Lampard.”, mesfushori anglez kishte shënuar një gol ti të Messit para disa vitësh.

Ndërsa klubi londinez i bën me dije lotarit të Barcelonës se nuk je ti i vetmi që ke bër gol të till.

VIDEO