Barcelona me rekord historik në Bernabeu!

Barcelona mbrëmë fitoi për herë të dytë brenda javës në Santiago Bernabeu kundër Real Madridit, mirëpo mbrëmë në kuadër të xhiros së 26-të në kampionatin spanjoll.

Me këtë rast, tashmë katalanasit janë bërë skuadra e parë në histori të futbollit që kanë fituar tri fitore rradhazi në Bernabeu.

Kujtojmë se mes të tjerash, katalanasit kanë shënuar edhe tjera statistika dhe të arritura tjera fantastike në stadiumin madrilen.

Poashtu, e gjithë kjo ka aluduar në atë që shpesh njerëzit e quajnë tempullin madrilen si ‘Camp Nou II’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *