Barça ndërron mendje, vendosë në ‘shënjesttër’ një tjetër sulmues!

Tanimë preferencat e bordit të Barcelonës për lojtarin që do të hidhen pas në merkaton e ardhshme verore në pozitën e qendër sulmuesit kanë ndryshuar.

Teksa deri më tani shihej sulmuesi i Celta Vigos, Maxi Gomez më i përshtatshmi që do transferohej në Camp Nou, ai nuk mbetet më një opsion i tillë te bordi katalanas, raporton e përditshmja katalanase, SPORT.

I riu i Eintracht Frankfurt, Luka Jovic që ka marrë vëmendjen e të gjithë futbolldashësve ka marrë qendrën e vëmendjes dhe shihet të jetë më i favorizuar për këtë situatë.

FOTO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *