Barça arrin një rekord të madh pasi mposhti Realin sonte

Barcelona ka mposhtur edhe njëherë tjetër sonte Real Madridin në kuadër të xhiros së 26-të në kampionatin spanjoll, La Liga.

Katalanasit tashmë kanë shënuar fitoren e rradhës në kampionat duke mposhtur Realin në Bernabeu me rezultat minimal prej 1 – 0.

Tashmë, Barça ka fituar 4 ndeshje rradhazi kundër Real Madridit në La Liga në Bernabeu për herë të parë në histori.

Fillimisht me rezultat 0 – 4 në Bernabeu, më pas poashtu me rezultat 2 – 3, me rezultat 0 – 3 dhe tani me rezultat 0 – 1.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *