Babai i Agueros tregon se çfarë bisedojnë shpesh Messi me Agueron!

Babai i sulmuesit të Manchester Cityt Sergio Agueros, Leonel del Castillo ka bërë të ditur se si djalit të tij, Sergio Agueros dhe bashkëkombasit të tij, Leo Messit i pëlqen shumë trajneri i citizenëve, Pep Guardiola.

Ai ka bërë të ditur se të dy lojtarët kanë biseduar më shumë se një herë rreth tij, duke admiruar punën dhe lojën e tij.

“Sergio Aguero dhe Messi kanë biseduar më shumë se një herë rreth Guardiolës. Të dy admirojnë shumë Pep (Guardiolan). Sergio (Aguero) gjithmonë e lavdëron pnën e tij,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *