Arbeloa 2 javë më parë: ‘Real Madridi do e fitoj tripleten.’ (VIDEO)

Ish-lojtari i Real Madridit, Alvaro Arbeloa dy javë më parë në një emisionin spanjollë kishte deklaruar se Real Madrid mund të fitoj Kupën e Mbretit, Ligën e Kampionëve dhe La Ligan.

‘Unë besoj se ata (Real Madridi) mund të fitojn tre trofet e mundshëm.’ ishin fjalët e tij.

Por më pak se një javë, Real Madridi i thotë mirëupafshim të tre trofeve, në fillim ishte Barcelona që e largoj nga garat spanjolle, ndësa mbrëm Ajax i dha shkollë në Bernabeu kështu duke e eleminuar edhe nga gara e Ligës Kampionëve.

 

VIDEO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *