Ajaxi i De Jong i jep leksion Real Madridit në Santiago Bernabeu.

 

Ajax ka arritur të eleminoj Real Madridin nga gara e Ligës së Kampionëve në 1/8 e finalës, mysafirët fituan ndeshjen me rezultat të thellë 1-4 në Santiago Bernabeu.

Ndeshja e parë në stadiumin ‘Johan Cruyff,’ kishte përfunduar me rezultat 1-2 për Real Madridin fal disa gabimeve të arbitrit.

Pas eleminimit të sontëm tashmë skuadra madriliene ka humbur tre trofe të mundshëm brenda 1 jave, Barcelona ishte që e largoj nga La Liga dhe Kupa e Mbretit, ndërsa sonte Ajax nga Liga e Kampionëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *