Ajax duke i treguar Juventusit se si luhet futbolli. (VIDEO)

Skuadra holandeze Ajax ka arritur të mposhtë klubin e Juventus ne Torino me rezultat 1-2, kështu ata arritën të kualifikohen në gjysëm finale të Ligës së Kampionëve.

Perveq eleminimit që morri Juventusit, italianet gjithashtu morrën leksione nga holandez se si luhet futbolli.

Një  video që po qarkullon në rrjetet sociale tregon lojën të jashtëzakonshme bëri Ajax në Torino.

Nuk do të ishte aspak befasi nëse holandez arrijn të eleminojn Manchester Cityn ose Tottenham në gjysëm finale dhe të arrijn finalen.

VIDEO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *