5 kushtet interesante që Messi kishte që të rikthehej në kombtare

Leo Messi bën pjesë në listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet miqësore që kombtarja argjentinase do t’i zhvilloj gjatë këtij muaji.

Rikthimi i tij në kombtare pas disa muajve mungesë u përcollë me 5 kërkesa që ai kishte.

Gjithçka fillon me tifozët e kombtares marokene që nuk do t’i lejohet t’i kërkojnë Messit autograf, kërkesë e shoqëruar edhe me lojtarët që nuk mund të kërkojnë shkëmbimin e fanellës me të.

Messi nuk dëshiron të ketë ndonjë dëmtim dhe për këtë lojtarët e Marokut duhet të jenë të kujdesshëm në duelët me të.

E pas ndeshjes,  gazetarët nuk kanë të drejtë të kërkojnë intervista nga ai, ndërsa organizatorët e ndeshjes janë të detyruar t’i mundësojnë Messit udhëtimin me avion privat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *