3 dilemat e Valverdes për ndeshjen kundër Unitedit

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde duhet të ketë parasysh situatën dhe të ketë të pasqyruar gjendjen aktuale të skuadrës para takimit me Manchester Unitedin nesër në kuadër të fazës së dytë të çerek-finaleve të Champions Leagues.

Sipas asaj që raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo, Valverde duhet të mendojë dhe të bëj 3 vendime për ndeshjen e nesërme kundër skuadrës angleze.

Fillimisht ai duhet të vendosë se cili mes Robertos dhe Semedos do startojë në anën e djathtë të mbrojtës.

Më pas edhe nëse do nisë ndeshjen me Coutinhon apo Dembelen si dhe në fund me Arthurin apo Vidalin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *